OGRANAK BOROVO NASELJE : USKRSNI KOLAČ
U četvrtak 28. ožujka 2024. godine, u sklopu proslave Uskrsa Ogranak Borovo naselje Gradske knjižnice Vukovar posjetila su djeca iz DV Vukovar I, skupina “Ljubičice” u pratnji odgajateljica i asistentica.
U prvom dijelu radionice knjižničarka je s djecom razgovarala o Uskrsu, jajima, kojom bojom najviše bojaju jaja, koja su zaduženja zeca za taj dan i jesu li nam jaja potrebna da bi napravili uskrsni kolač. Nakon toga im je pročitala slikovnicu pod nazivom „Uskrni kolač“ čija je autorica Aline de Petignyi Estelle Madeddu, a prevoditeljica Mirjana Vujanić.
U drugom dijelu radionice, djeca su bojala papirnata jaja koja su zalijepila na hamer s mašnicom na vrhu, a koji je izgledao kao ukrasni okvir za fotografiranje te su izrazili želju ponijeti ga u vrtić.